puppies
15.5.2022

Ada & Johnny
20.4.2022

Life & Delfin
13.4.2022

LIFE's genetic tests
8.4.2022


Artemis Canes kennel (Poland)
LENA Gwiazda Pomorza
HD A, ED 0/0
PL JCh, PL Ch, PP I
(Waldwiese WILLY Good Dog x CHANELL z Lasów Preczowskich)
d.o.b. 14.11.2017

pedigree - click

14. Nov. 2017 was a very strange day. Full with extreme emotions, pain, tears, fear, anger and finally with a small happiness. Lenka and Fumo could be parents of six beautiful and strong puppies.

Joasia and Bohdan could be proud breeders of a lovely litter. But they are not. Five grey souls are in the dog's heaven. One baby girl miraculously survived and she is now their sunshine.

Lenka, Joasia, Bohdan, Julka... I am so very sorry for your and our loss. That should never happen...

Joanna Głowacka (Artemis Canes kennel): Nie da się opisać, żalu złości, bezradności i rozczarowania. Wzorcowo rozwijająca się ciąża, suka w świetnej kondycji, wesoła, aktywna. Wszystko szło wspaniale, zgodnie z planem i ku radości naszej i Justyny. 63 dnia ciąży szykowaliśmy się na rozwiązanie. Rano pojechaliśmy na kontrolne USG – wszystkie serduszka biły jak dzwon. W związku z brakiem akcji porodowej lekarz podał Lence Alizin, informując nas, że akcja porodowa po tym leku powinna rozpocząć się po 9 do 32h ale gdyby do rana się nie zaczęła mamy rano przyjechać na konsultację. Koło godziny 15 miałam wrażenie, że ruchy płodów są wolniejsze, o 21 konsultowałam z lekarzem prowadzącym - dostaliśmy informację, że mają mniej miejsca i to zupełnie naturalne na tym etapie. Mimo wszystko byłam bardzo zaniepokojona i nie zdecydowałam się czekać do porannej wizyty kontrolnej. Pojechaliśmy do najbliższego całodobowego weta na USG . Nie wyczuli bicia serduszek. Zadzwoniłam do lekarza prowadzącego ciąże. Natychmiast przeprowadzono cesarkę. Wśród 6 pięknych zdrowych ważących po ponad 400 gram szczeniąt żyła tylko jedna dziewczynka. Przyczyną śmierci maluszków było odklejenie się łożysk. Dziewczynka w tej chwili świetnie się czuje, jest piękna, waży 497 gram. Lenka jest w dobrej formie, okazała się wspaniałą mamusią, świetnie opiekuje się naszą gwiazdeczką.


SCROLL UP